Vaikai grįžta į mokyklą: praktiški patarimai (galite atsispausdinti)

Vaikai grįžta į mokyklą: praktiški patarimai (galite atsispausdinti)

Babysits
4 min. skaitymo

Laikas, kai vaikas po atostogų grįžta į mokyklą, gali sukelti nemažai streso. Ilgą laiką vaikams laisvai leidus laiką namuose, grįžimas į mokyklinę rutiną gali būti tikras iššūkis. Visko gali pasirodyti per daug. Laimei, turime gerų idėjų, kurios pagelbės šiuo nelengvu laikotarpiu. Šie patarimai padės jūsų vaikui daug lengviau prisitaikyti prie mokyklinio režimo.

Patarimai, kaip namuose planuoti laiką grįžus į mokyklą

Naudokite savaitinius kalendorius

Paruošti vaikus grįžimui į mokyklą ne visada yra lengva užduotis. Darbotvarkės gali būti puiki priemonė, padedanti pasiruošti tam pereinamajam laikotarpiui. Puiki idėja yra sukurti savo (savaitinius) kalendorius, kad būtų galima peržiūrėti, ką reikia padaryti per savaitę. Galite pridėti kalendorių ant šaldytuvo magnetuku, kad visa šeima matytų.

savaitinis planuoklis

savaitinis planuoklis

Iš anksto planuokite darbų sąrašą

Net jeigu esate ypač organizuoti tėvai, retkarčiais galite ką nors pamiršti. Nesijaudinkite! Paprastas darbų sąrašas padės prisiminti svarbesnius dalykus ir išlaikyti organizuotumą šeimoje. Kada sūnaus futbolo varžybos? Kada reikia nuvežti dukrą pas pianino mokytoją? Kokių produktų reikia nusipirkti parduotuvėje? Ką susipakuoti šeimos vasaros iškylai? Viską sudėkite į darbų sąrašą. Pasikabinkite jį ant gerai matomos sienos, kad visada akies krašteliu matytumėte ir nieko nepamirštumėte.

Darbų sąrašas 1 Darbų sąrašas 2
kasdieniniai darbų sąrašai kasdieniniai darbų sąrašai

Vaikų atlygio lentelės

Jeigu vaikai atostogų metu nuobodžiauja, kodėl nepabandžius jų motyvuoti atlikti namų ruošos darbus, tokius kaip susitvarkyti savo kambarį ar palaistyti augalus. Norėdami motyvuoti ir įkvėpti vaiką atlikti tam tikrą užduotį, galite naudoti atlygio lentelę. Tai puikus, žaismingas būdas motyvuoti vaiką padėti namų ruošoje. Taip pat galite jį naudoti kitiems tikslams, pavyzdžiui, skaityti knygą, groti instrumentu. Atlygio lentelės labai patiks mažyliams ir ikimokyklinio amžiaus vaikams, ypač jei naudosite lipdukus! Vaikai dievina lipdukus!

atlygio lentelės

atlygio lentelės

Sukurkite dienotvarkę

Sunku priversti vaiką laikytis kasdieninio tvarkaraščio? Svarbiausia yra sukurti nuoseklią dienotvarkę, kuri įneštų tvarkos ir struktūros visai dienai. Pavyzdžiui, po pietų mokytis matematikos, prieš vakarienę žaisti ar kartu skaityti istoriją prieš miegą. Kasdienė rutina labai naudinga jūsų vaikams, nes suteikia stabilumo jausmą, o staigūs vaiko kasdienybės pokyčiai gali sukelti nerimą ir stresą tiek jums, tiek jūsų vaikui. Tad net ir vasarą dienotvarkė svarbi, ypač jeigu vaikas jau ruošiasi į mokyklą. Tokiu būdu bus mažiau streso, kai mokykliniai metai vėl prasidės. Laimei, gana lengva sukurti tokią dienotvarkę, prie kurios jūsų vaikas galėtų lengvai prisitaikyti.

rutina prieš miegą

ryto rutina

Norite susikurti savo pačių dienotvarkę ar atlygio lentelę su kitokiomis užduotimis? Galite atsisiųsti ir atsispausdinti tuščius šablonus, kuriuos galėsite užpildyti savarankiškai.

Pasirinkite tai, kas labiausiai tinka jūsų šeimai

Šie patarimai tikrai padės vaikų grįžimo į mokyklą metu būti labiau organizuotiems. Nesvarbu, ar naudojate savaitinį planuoklį, darbų sąrašą ar kasdieninį tvarkaraštį, svarbiausia pasirinkti tai, kas labiausiai tinka jūsų šeimai. Tiesiog įsitikinkite, kad jums tai smagu!

Tikimės, kad šie patarimai padės jums kuo sklandžiau pereiti į mokyklinį laikotarpį! O galbūt reikalinga ir auklė?

Norite daugiau patarimų tėvams?