Ko auklės turėtų paklausti tėvų prieš pradedant vaikų priežiūrą

Ko auklės turėtų paklausti tėvų prieš pradedant vaikų priežiūrą

Babysits, 3 min. skaitymo

Kokius klausimus auklės turėtų užduoti tėvams prieš pradedant prižiūrėti jų vaikus? Tinkami klausimai gali lemti jūsų, kaip auklės, darbo sėkmę, tiesiog palengvinti gyvenimą ir padėti išvengti klaidų, kurios kartais susidaro dėl paprasčiausio nesusikalbėjimo. Taigi, ko paklausti tėvų?

Ko paklausti tėvų prieš vaikų priežiūrą

Yra daug klausimų, kuriuos galite užduoti tėvams ar globėjams prieš pradedant prižiūrėti jų vaikus. Apskritai, ko reikėtų paklausti, priklauso nuo to, kiek sužinojote bendraudami anksčiau, ką tėvai jau yra papasakoję. Užduodami klausimus, turėkite omenyje šią informaciją:

Bendra informacija

  • Kokie vaikų vardai ir koks jų amžius?
  • Kokie vaikų charakteriai? Kokios jų asmeninės savybės, kas juos erzina, ir pan.?
  • Kas vaikams patinka? Kokie jų mėgstamiausi žaislai, ką jie labiausiai mėgsta veikti, kokie mėgstamiausi žaidimai, filmai?
  • Kokios vaiko dienotvarkės reikėtų laikytis?

Praktinė informacija

  • Kada reikėtų prižiūrėti vaikus? Kasdien, kiekvieną savaitę, mėnesį ar kokiomis konkrečiomis dienomis ar specialiu laiku?
  • Kokiu laiku tėvai grįžtų namo (po vaikų priežiūros)?
  • Kur namuose galima rasti būtiniausių daiktų? Kuriose namų vietose galima būti?
  • Namų taisyklės: Kuo galima ir kuo negalima naudotis namuose? Kas leidžiama ar draudžiama vaikams?
  • Ką daryti kritinės situacijos atveju: su kuo ir kaip susisiekti, kur rasti vaistinėlę, ar vaikai turi kokių nors alergijų ar sveikatos sutrikimų?
  • Kokie tėvų lūkesčiai šiam auklės darbui? Pavyzdžiui, ar yra kokių nors papildomų užduočių, kurias auklei reikėtų atlikti (gaminti, pasirūpinti augintiniais, ir pan.)?

Klausimai gali skirtis priklausomai nuo vaiko amžiaus. Pavyzdžiui, jeigu galvojate, kokius klausimus užduoti prižiūrint kūdikį, tai išvardinti klausimai tinka, tačiau paklausinėkite smulkiau apie vaiko dienotvarkę, miego laiką, kada ir kokį maistą duoti, ar netgi paklauskite patarimo, ką daryti, jeigu vaikas atsisako valgyti ar pradeda verkti ir pan. Kad būtų dar lengviau, galite pasikliauti mūsų sudarytu kontroliniu sąrašu auklėms:

Kontrolinis sąrašas auklėms

Tad galite naudotis kontroliniu sąrašu auklėms arba peržiūrėti galimus pokalbio klausimus auklei, kad geriau suprastumėte, į kokius klausimus gali reikėti atsakyti ar kokių patys norėtumėte paklausti.


Domina daugiau patarimų kaip pasiruošti vaikų priežiūrai ar pokalbiui su tėvams? Skaitykite šiuos straipsnius:

Auklės krepšys - ką reikėtų įsidėti

Vaikų priežiūros testas