Auklės ir mokesčiai - ką žinoti

Auklės ir mokesčiai - ką žinoti

Babysits
3 min. skaitymo

Ar kada pagalvojote apie tai, ar auklės darbas yra apmokestinamas? Ar žinote, kokius būtent mokesčius reikėtų mokėti? Šiame straipsnyje perskaitysite viską apie tai, ką reikėtų žinoti apie vaikų priežiūros paslaugoms taikomus mokesčius.

Ar auklės privalo mokėti mokesčius?

Priklauso nuo tam tikrų aplinkybių. Tai, ar privalote mokėti mokesčius dirbant aukle, priklausys nuo šalies, kurioje dirbate, kiek valandų dirbate, kiek uždirbate bei kitų faktorių. Būtent tai ir nulems, ar galite išvengti mokesčių ir ar galite gauti atlygį grynais.

Kada auklės privalo mokėti mokesčius?

Kaip auklei, jums šeima paprastai moka neapmokestintą atlygį. Jūsų „darbdavys“ (vienas iš tėvų / šeima) dažniausiai neatsižvelgia ir nedeklaruoja mokesčių, paremtų jums mokamu atlygiu.

Šiuo atveju, auklė turėtų susisiekti ir pasitikrinti atitinkamose mokesčių institucijose, ar privaloma pateikti pajamų deklaraciją.

Kiek mokesčių auklės turi mokėti?

Priklausomai nuo darbo valandų skaičiaus ir jūsų darbinės situacijos, jums nebūtinai gali reikėti būti oficialiai įdarbintai šeimos, kurios vaikus prižiūrite. Tokiu atveju, jiems nereikia atskaičiuoti mokesčių nuo jūsų atlygio. Tačiau jei jie neatskaičiuoja mokesčių ir jūs uždirbate virš tam tikros nustatytos ribos, jums vis tiek reikia deklaruoti pajamas.

Ar auklės darbas priskiriamas prie nelegalių darbų?

Nelegalų darbą dirbantiems žmonėms paprastai mokama grynais. O ši praktika plačiai taikoma ir vaikų priežiūros paslaugų teikime. Privalumas? Nei šeimai, nei auklei nereikia vargintis dėl mokesčių tvarkymo ir mažesnių pajamų.

Nors taip dirbti atrodo labiau naudinga ir pelninga, nepamirškite, kad tai gali būti ir nelegalu. Jei uždirbate dideles sumas ir nemokate mokesčių, tai valstybė gali įvertinti kaip sukčiavimą.

Tad svarbiausias klausimas yra šis: ar vaikų priežiūra priskiriama nelegaliam darbui? Trumpas atsakymas būtų ne, tačiau turite atsižvelgti į keletą faktorių, kad toks darbas netaptų nelegalus. Visa tai priklausys nuo to, kurioje šalyje gyvenate.

Auklės darbas ir mokesčiai Lietuvoje

Dažnai, auklės Lietuvoje atlygį gauna grynais ir net nepagalvoja, kad šie pinigai turėtų būti apmokestinami. Tačiau tai nereiškia, kad mokesčiai nėra privalomi.

mokesčiai auklėms Lietuvoje

Pagal Lietuvos įstatymus mokesčius už auklės darbą mokėti galite išsiimant individualios veiklos pažymą. Vykdant individualią veiklą pagal pažymą turite mokėti:

  • gyventojų pajamų mokestį (GPM);
  • privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas;
  • valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokas;
  • PVM, bet tik tokiu atveju, jei pajamos už darbą siekia daugiau nei 45 000 EUR per metus.

Nuo individualios veiklos pajamų mokėtinų mokesčių skaičiuoklę rasite čia.

Taip pat daugiau informacijos apie individualią veiklą ir kaip išsiimti individualios veiklos pažymą, rasite čia.

Na, o kai mokesčiai sutvarkyti, metas ieškoti auklės darbo! Raskite puikų vaikų priežiūros darbą arba auklę, jei esate tėvai.

Prisijunkite prie vaikų priežiūros bendruomenės!

Prisijunkite nemokamai