Pirmoji pagalba vaikams | Dažniausiai pasitaikančios situacijos

Pirmoji pagalba vaikams | Dažniausiai pasitaikančios situacijos

Babysits
5 min. skaitymo

Turite vaikų ar dirbate su vaikais? Tada labai svarbu, kad žinotumėte, kaip prireikus suteikti pirmąją pagalbą. Bent jau pirmosios pagalbos pagrindus žinoti būtina visoms auklėms, tėvams ar giminaičiams, kurie prižiūri artimųjų vaikus. Norite sužinoti daugiau apie tai, kaip suteikti pirmąją pagalbą vaikams? Skaitykite toliau.

Kas yra pirmoji pagalba vaikams ir kodėl tai taip svarbu?

Pirmoji pagalba vaikams yra žinojimas kaip reaguoti ir elgtis tam tikrose gyvybei pavojingose situacijoje, ypač tokiose, kur vaikas galėjo būti fiziškai sužeistas vienu ar kitu būdu. Pirmoji pagalba vaikams ir kūdikiams yra panaši į pirmąją pagalbą suaugusiems, tačiau yra kai kurių situacijų, kuomet reikia elgtis visai kitaip, nei elgtumėtės suaugusio žmogaus atveju.

Pirmoji pagalba apima daugelį įvairių situacijų: nuo mažos žaizdelės, tokios kaip įsipjovimas ar nubrozdinimas, valymo ir dezinfekavimo iki to, kaip elgtis paspringimo, sąmonės netekimo ar stiprių alerginių reakcijų atveju.

Žinoma, visi norime tikėti, kad jokios nelaimės nenutiks, bet ar esate pasiruošę, jeigu vis tik kas nors nutiktų jums prižiūrint vaiką? Įsitikinkite, kad žinote, kokių pirmųjų žingsnių imtis, kad užtikrintumėte jūsų prižiūrimo vaiko saugumą ir sveikatą.

Kaip išmokti reaguoti įvairiose pirmosios pagalbos situacijose? Laimei, yra daug skirtingų būdų, kaip galite pagilinti savo pirmosios pagalbos žinias ir būti labiau pasiruošę bet kokiai kritinei situacijai.

Pirmoji pagalba kūdikiams ir vaikams

Kaip išmokti suteikti pirmąją pagalbą

Pirmosios pagalbos kursai

Vienas svarbus ir plačiai paplitęs būdas, kaip išmokti suteikti pirmąją pagalbą vaikams ir kūdikiams yra pirmosios pagalbos kursai. Kai kurie iš tokių kursų turi internetinių testų ar siūlo praktinių pratimų, atliekamų patyrusių instruktorių.

Raudonasis Kryžius ir panašios organizacijos yra gera pradžia ieškant pirmosios pagalbos mokymų, nes pvz. Raudonasis Kryžius siūlo šiuos kursus didžiojoje daugumoje šalių. Taip pat yra daugybė kursų, kuriuos galima atlikti internetu *nemokamai (kai kuriais atvejais norint gauti oficialų pažymėjimą reikia sumokėti tam tikrą mokestį). Tokie internetiniai kursai taip pat yra vertingas išteklius gilinant savo žinias pirmosios pagalbos suteikime, ir ypač vaikams. Tačiau tokių kursų trūkumas yra praktiškų pratimų nebuvimas, negalite patys savo rankomis išbandyti rodomų priemonių.

Tad yra daug įvairaus tipo pirmosios pagalbos kursų:

  • Pirmoji pagalba kūdikiams
  • Pirmoji pagalba vaikams
  • Pirmoji pagalba suaugusiems
  • Pirmosios pagalbos kursai internetu
  • Pradinio gaivinimo kursai suaugusiems ir vaikams

Atlikdami pirmosios pagalbos kursą galite išmokti:

  1. Kaip teisingai reaguoti ir išlikti ramiems

Pirmiausia, išmokstate, kaip gerai valdyti situacijas. Kaip išlikti ramiems ir kaip tinkamai elgtis įvairių kritinių situacijų metu.

  1. Kaip veikti greitai ir kokių veiksmų imtis

Kai kuriais atvejais gali teikti palaukti, kol atvyks greitosios pagalbos tarnybos. Tokiais atvejais labai svarbu, kad žinotumėte, kokių veiksmų reikėtų imtis iš karto. Pirmosios minutės svarbiausios, ypač jei tai maži vaikai. Kartais tai gali išgelbėti žmogaus gyvybę.

Kada pirmosios pagalbos pažymėjimas atliekant vaikų priežiūrą privalomas

Kai kuriose jurisdikcijose ar norint užimti tam tikras vaikų priežiūros ar darbo su vaikais pozicijas, gali būti privaloma turėti pirmosios pagalbos pažymėjimą.

Ar auklės privalo turėti pirmosios pagalbos pažymėjimą?

Paprastai auklėms nėra privaloma turėti pirmosios pagalbos pažymėjimo. Nors auklės ir dirba su vaikais, auklių darbas daugeliu atvejų nėra griežtai reguliuojama industrija. Todėl labiau įprasta, kad nėra tam tikrų taisyklių, reikalaujančių, kad auklės žinotų, kaip suteikti pirmąją pagalbą.

Tačiau tai nereiškia, kad auklėms žinoti, kaip suteikti pirmąją pagalbą, nėra naudinga. Iš tikrųjų, tai gali būti net labai svarbu kad būtumėte pasiruošę bet kokioms situacijoms.

Be to, tėvai paprastai pirmenybę teikia auklėms, kurios turi pirmosios pagalbos žinių ir patirties (o gal net ir mokėtų kiek daugiau, jeigu auklės šį įgūdį turi).

Mini pirmosios pagalbos suteikimo vaikams kursas - Kaip elgtis nedidelių susižalojimų ir nelaimingų atsitikimų atveju

Žinoma, nuodugnus pirmosios pagalbos kursas yra daug naudingiau, tačiau pradžiai mes turime keletą pavyzdžių apie tai, kaip elgtis tam tikrose dažnai pasitaikančiose situacijose.

1. Patarimas. Kraujavimas iš nosies

Vaiką, kuriam kraujuoja iš nosies, pasodinkite, galva turėtų būti kiek palinkusi į priekį, kaip piešiant. Būnant šioje padėtyje kraujas lengviau pasišalina iš vaiko burnos ir (arba) nosies. Prarijus kraujo, gali pykinti. Tegul vaikas suspaudžia nosį ties vieta, kur baigiasi nosies kaulas ir laiko 5 minutes (jeigu vaikas pats negali, suspauskite už jį). Daugeliu atvejų kraujavimas baigiasi po 5 minučių. Tačiau jeigu kraujavimas vis nesibaigia, susisiekite su šeimos gydytoju arba paskambinkite greitajai pagalbai.

Kraujavimas iš nosies vaikams pirmoji pagalba

2. Patarimas. Apsinuodijimas

Vaikas išgėrė ar suvalgė kokios nors pavojingos medžiagos? Iš karto skambinkite greitajai pagalbai, jeigu jis / ji nereaguoja, prarado sąmonę ar dūsta. Kitais atvejais, patarimo kreipkitės į šeimos gydytoją. Prarijus ėdaus skysčio, liepkite vaikui kelis kartus praskalauti burną vandeniu (jei įmanoma) ir išspjauti. Jeigu vykstate į ligoninę ar pas daktarą, pasiimkite medžiagą, kuria apsinuodyta, su savimi.

vaiko apsinuodijimas pirmoji pagalba

3. Patarimas. Nubrozdinimas

Pirmiausia, nuplaukite žaizdą drungnu vandeniu. Jei prireiks, patapšnokite nubrozdintą vietą minkštu skudurėliu. Nubrozdinimų aptvarstyti nereikia, nebent juos nuolat dirgina rūbai. Tokiu atveju, naudokite pleistrą. Didelių nubrozdinimų atveju, skambinkite šeimos daktarui.

vaiko nubrozdinimo pirmoji pagalba


Turite pirmosios pagalbos pažymėjimą? Būtinai tai nurodykite savo profilyje, kad pamatytų tėvai. Dar neturite paskyros Babysits? Galite ją nemokamai susikurti užsiregistruodami čia!

Ieškote auklės, kuri turi pirmosios pagalbos pažymėjimą? Naudodami paieškos filtrus lengvai rasite auklių, kurios nurodė, jog turi pirmosios pagalbos pažymėjimą.