Sukčiai, sukčiavimas ir įtartinas elgesys

Sukčiai, sukčiavimas ir įtartinas elgesys

Nors taikome saugos priemones, skirtas apsaugoti savo narius, vis tiek svarbu būti atsargiems, kai susitinkame ir bendraujame su žmonėmis internetu.

Šie interneto saugumo patarimai gali padėti apsisaugoti nuo galimų sukčių ar įtartino elgesio.

  1. Neteikite informacijos apie save kitiems nariams, kurių gerai nepažįstate arba kuriais nepasitikite. Būkite atsargūs su asmenine informacija, tokia kaip paso duomenys, el. pašto adresai, telefono numeriai, gyvenimo aprašymai ir kt.
  2. Jei į jus kreipiasi organizacija, pirmiausia bandykite sužinoti daugiau apie ją. Jei negalite rasti jokios informacijos apie šią organizaciją, būkite labai atsargūs dėl galimo sukčiavimo.
  3. Niekada neperveskite pinigų žmogui, su kuriuo dar nebuvote susitikę, ir niekada nepriimkite pinigų iš kito, kol auklės darbas dar neatliktas. Šiuo atveju tai beveik visada yra sukčiavimas.
  4. Kritiškai vertinkite graudinančias istorijas. Tai gali būti, pavyzdžiui, istorija apie mirusį partnerį. Dažnai sukčiai gali naudoti tokias istorijas bandydami žaisti jūsų emocijomis ir įtikinti jus pervesti pinigus.
  5. Visada susitikite prieš pirmąjį užsakymą. Surenkite įvadinį susitikimą viešoje vietoje. Susiklosčius nejaukiai situacijai, galėsite lengvai išeiti.
  6. Būkite įtarus, kai narys skambina anonimiškai arba svetimu telefono numeriu. Dauguma narių turi vietinį telefono numerį.
  7. Neperveskite pinigų per nežinomas mokėjimo programas. Sukčiai dažnai naudoja suklastotas mokėjimo programas, nukreipiančias į netikrą puslapį, kad sužinotų aukų banko duomenis.
  8. Niekada nesutikite dirbti žmogui, kurio dar nesatę sutikę. Prieš pasamdant auklės darbui, tikros šeimos pirmiausia norės susitikti su jumis ir pabendrauti asmeniškai.
  9. Niekada nemokėkite už asmens patikrinimą ir nesinaudokite nežinoma asmens patikrinimo paslauga. Sukčiai gali apsimesti teikiantys šias paslaugas ir pavogti jūsų pinigus arba, blogiausiu atveju, jūsų asmeninę informaciją.
  10. Pasitikėk savo instinktais. Jei kažkas atrodo per gerai, kad būtų tiesa, taip ir yra. Jei vis dar kyla abejonių dėl asmens autentiškumo, nedvejodami susisiekite su mumis. Mes mielai peržvelgsime nario profilį ir duosime patarimų.

Ar įtariate sukčiavimą ar įtartiną elgesį?

Jei įtariate sukčiavimą arba matote ką nors įtartino, nedelsdami praneškite mums. Ištirsime ir prireikus užblokuosime nario paskyrą.

Patariame visada kreiptis į policiją, kai įtariate, kad tapote tapatybės sukčiavimo auka.

Klientų aptarnavimas