Sukčiai ir sukčiavimas

Sukčiai ir sukčiavimas

Tapatybės sukčiavimas įvyksta, kai kas nors neteisėtai pasinaudoja jūsų asmens duomenimis. Babysits niekada neprašo jūsų asmens duomenų. Jei nežinomas vartotojas paprašys jūsų asmens duomenų, nedelsdami praneškite mums, nes tai gali būti bandymas sukčiauti.

Kaip apsisaugoti nuo sukčiavimo kaip vartotojui?

  1. Nesidalinkite informacija apie save su tais vartotojais, kurių gerai nepažįstate ar nepasitikite. Būkite atsargūs su tokia asmenine informacija kaip paso duomenys, el. pašto adresai, telefono numeriai, gyvenimo aprašymai ir pan.
  2. Jei į jus kreipiasi organizacija, pirmiausia bandykite sužinoti daugiau apie ją. Jei negalite rasti jokios informacijos apie šią organizaciją, būkite labai atsargūs dėl galimo sukčiavimo.
  3. Niekada neperveskite pinigų žmogui, su kuriuo dar nebuvote susitikę, ir niekada nepriimkite pinigų iš kito, kol auklės darbas dar neatliktas. Šiuo atveju tai beveik visada yra sukčiavimas.
  4. Kritiškai vertinkite graudinančias istorijas. Tai gali būti, pavyzdžiui, istorija apie mirusį partnerį. Dažnai sukčiai gali naudoti tokias istorijas bandydami žaisti jūsų emocijomis ir įtikinti jus pervesti pinigus.
  5. Visada susitikite prieš pirmąjį užsakymą. Surenkite įvadinį susitikimą viešoje vietoje. Susiklosčius nejaukiai situacijai, galėsite lengvai išeiti.
  6. Būkite įtarūs, kai vartotojas skambina anonimiškai arba naudodamasis užsienio telefono numeriu. Dauguma vartotojų turi vietinį telefono numerį.
  7. Neperveskite pinigų per nežinomas mokėjimo programas. Sukčiai dažnai naudoja suklastotas mokėjimo programas, nukreipiančias į netikrą puslapį, kad sužinotų aukų banko duomenis.
  8. Niekada nesutikite dirbti žmogui, kurio dar nesatę sutikę. Prieš pasamdant auklės darbui, tikros šeimos pirmiausia norės susitikti su jumis ir pabendrauti asmeniškai.
  9. Niekada nemokėkite už asmens patikrinimą ir nesinaudokite nežinoma asmens patikrinimo paslauga. Sukčiai gali apsimesti teikiantys šias paslaugas ir pavogti jūsų pinigus arba, blogiausiu atveju, jūsų asmeninę informaciją.
  10. Pasitikėkite savo instinktais. Jei kažkas atrodo per gerai, kad būtų tiesa, taip ir yra. Jei vis tiek kyla abejonių dėl asmens autentiškumo, nedvejodami susisiekite su mumis. Be problemų peržiūrėsime įtartino asmens profilį ir jums patarsime.

Ar manote, kad tapote sukčiavimo auka?

Jei manote, kad tapote sukčiavimo auka, nedelsdami praneškite apie tai mums, kad galėtume užblokuoti atitinkamo asmens paskyrą ir sustabdyti nusikalstamą veiklą.

Pateikite pareiškimą policijai. Patariame visada kreiptis į policiją, kai įtariate, jog tapote tapatybės sukčiavimo auka.

Klientų aptarnavimas